Usługi informatyczne

Czytaj więcej ....

Serwis komputerowy

Czytaj więcej ....

Sieci komputerowe

Czytaj więcej ....

Serwis laptopów

logo google tlo

Zapraszamy do serwisu komputerowego prowadzonego przez naszą firmę www.laptopdirect.pl Posiadamy specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w naprawie laptopów, tabletów i komputerów. Oferujemy w sprzedaży części i akcesoria do laptopów. W najbliższym czasie uruchomimy sprzedaż internetową.

Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę ze względu na nowe informacje na temat promocyjnych cen na usługi serwisowe oraz na części i akcesoria do laptopów.

Zapraszamy osobiście do naszego serwisu.

Certyfikat MS-6231

certyfikat ms6231

Ukończyliśmy kolejne szkolenie MS-6231 Maintaining a Microsoft SQL Server 2008 R2 Database.

Szkolenie skierowane było do administratorów oraz specjalistów baz danych odpowiedzialnych za administrację oraz zarządzanie bazami danych MS SQL Server 2008 oraz do osób zainteresowanych uzyskaniem certyfikatów MCTS: SQL Server 2008, Implementation and Maintenance i MCITP: Database Administrator 2008.

Na kursie zdobyliśmy wiedzę i umiejętności potrzebne do utrzymania bazy danych Microsoft SQL Server 2008. Kurs koncentrował się na instalacji Microsoft SQL Server 2008, administracji i monitorowaniu serwera, transferowaniu i replikacji danych, a także korzystaniu z funkcji i narzędzi związanych z utrzymaniem bazy danych.

Google Street View już oficjalnie w Polsce

google street

Usługa Google Street View pozwala odbywać wirtualne spacery po najróżniejszych miastach świata. Do tej pory mogliśmy zwiedzać jedynie zagraniczne kraje, ale wczoraj ten fakt uległ zmianie, gdyż Polska została dodana do listy 34 krajów, w których ta usługa jest aktywna.

Czym jest Google Street View?
Mapy Google oprócz swojej podstawowej funkcji kryją sporo niespodzianek. Street View pozwala przebyć na wirtualny spacer jedynie za pomocą komputera. Można zwiedzać wiele miast na całym świecie. Nie potrzebne jest żadne dodatkowe oprogramowanie, wystarczy w widoku mapy przeciągnąć pomarańczowego ludzika, znajdującego się koło suwaka po lewej stronie, w odpowiednie miejsce. To przenosi do zupełnie nowego “Widoku Ulicy".

Aby wypróbować Street View należy wejść na stronę:

http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/

Przeglądarka internetowa to nie jedyny sposób, aby korzystać ze Street View. W tym celu można użyć smartfonów i tabletów. Należy wykorzystać funkcję która jest pluginem do aplikacji Mapy Google

Czas na dyski w chmurze - dyski wirtualne atakują

chmura

Rok 2012 będzie z pewnością rokiem, w którym dyski w chmurze zyskały sobie popularność - okazuje się, że mamy już naprawdę duży wybór wirtualnych dysków i możemy na nich trzymać własne pliki.

W najbliższym czasie Google uruchomi swój dysk w chmurze - ma on podobno oferować 5GB dla każdego użytkownika. Z jaką konkurencją będzie musiało się zmierzyć Google? Oto przegląd najważniejszych dysków wirtualnych dostępnych obecnie dla użytkowników:

1. Microsoft SkyDrive
Najbardziej imponująca pojemność w chmurze zapewnia Microsoft - usługa SkyDrive wystartowała już w 2007 roku i obecnie oferuje 25 GB miejsca w chmurze na pliki. Poza duża przestrzenią na apliki otrzymujemy też pewność, że nasze dane znajdują się w rękach poważnej firmy.

2. Dropbox
Dropbox w ostatnim czasie zyskał dużą popularność - 2GB powierzchni to nie za wiele, ale duża wygoda korzystania z Dropboksa (wygodna aplikacja tworząca folder sieciowy, który automatycznie jest synchronizowany z siecią) to duża zaleta. Niestety na minus Dropboksa wypada bezpieczeństwo naszych plików (niedawno miał problemy z wyciekiem danych).

3. GG dysk
W Polsce ostatnio został uruchomiony wirtualny GG dysk , do którego mamy dostęp z bezpośrednio z naszego komunikatora. Dostajemy do dyspozycji 3GB miejsca na nasze pliki. Największym plusem dysku wirtualnego od GG Network jest fakt, że nie musimy instalować oddzielnej aplikacji - dysk mamy dostępny z poziomu komunikatora. Wygodna obsługa (synchronizacja plików w folderze) plus łatwe udostępnianie plików innym użytkownikom GG sprawia, ze warto zwrócić na niego uwagę.

4. Box
Box to dysk wirtualny który ostatnio mocno postawił na urządzenia mobilne. W przeciwieństwie do konkurenta (Dropbox) daje za darmo aż 5GB miejsca w chmurze. Do tego sprawnie działa na smartfonach. Warto wspomnieć, że niedawno wprowadzono promocję, dzięki której, każdy nowo zarejestrowany użytkownik dostawał 50GB darmowego miejsca w chmurze.

5. Amazon Cloud Drive
Amazon ma największy sklep internetowy na świecie i najpopularniejszy czytnik e-booków. Brakowało mu do tej pory jedynie wirtualnego dysku. Niedawno wprowadził dysk w chmurze, dając każdemu użytkownikowi za darmo 5GB miejsca na swoje pliki. Warto załadować tam zwłaszcza swoje e-boooki, ale nie tylko. Prestiżowa, pewna firma, która sprawi, że o nasze pliki możemy być spokojni.

6. Apple iCloud
Apple również proponuje dysk dla swoich użytkowników (darmowy dla użytkowników systemu iOS 5). Apple daje za darmo tyle co Amazon (5GB). Zaletą oferty jest duża integracja z wszystkimi urządzeniami ze stajni Apple.

Seagate zapowiada dyski 60TB

dysk

Na początku lat 90 Bill Gates stwierdził, że dyskietka 3,5" o pojemności 1,44 MB to więcej niż potrzebuje zwykły użytkownik. 10 lat później Apple wypuścił pierwszego iPoda z 1,8 calowym dyskiem o pojemności 5 GB.

Zbieramy coraz więcej danych, które są również coraz większe (np. filmy), potrzebujemy zatem pojemniejszych dysków. W sukurs idą nam już producenci - Seagate zapowiedział, że za 10 lat na dyskach będzie można zmieścić 60 TB danych. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki wprowadzeniu technologii HAMR, czyli nagrywania wspomaganego ciepłem. W ciągu najbliższych kilku lat ma zastąpić obecnie stosowaną metodę zapisu PMR (zapis prostopadły), który ma pewne ograniczenia - bariera gęstości zapisu danych wynosi 1 Tb/in2 (jeden cal kwadratowy może być zapełniony 1 terabitem informacji). Według przewidywań firmy Seagate, pierwsza generacja dysków z HAMR pozwoli na wyprodukowanie dysków HDD 3,5 oraz 2,5 calowych o maksymalnej pojemności wynoszącej odpowiednio 6 TB i 2 TB. Kiedy? W informacji prasowej Seagate podaje, że podwojenie pojemności obecnych HDD powinno nastąpić przed końcem tej dekady, osiągnięcie jednak docelowych 60 TB w następnej dekadzie.

Copyright (c)2012 NetArti.pl

Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker and Free Joomla Templates